fbpx
  • DSC05192.jpg

 

Regulamin zachowania bezpieczeństwa w świetlicy w czasie trwania epidemii COVID-19 /format pdf

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy

O świetlicy

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych.

Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw. Wyrabiamy umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej wirtualnej świetlicy, w której znajdziecie sporo informacji o tym, co dzieje się u naszych uczniów, jak sobie radzą w obecnej, niełatwej sytuacji. Znajdziecie tam też wiele ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, na nudę i na rozwijanie zainteresowań. Polecamy!

WIRTUALNA ŚWIETLICA SPTE

 

Koniec roku kalendarzowego to okres długiego świętowania, ponieważ wtedy przeżywamy Boże Narodzenie, a następnie uroczyste wejście w Nowy Rok. I chyba większość z nas, jeśli nie każdy, uwielbia ten czas. Czas kiedy możemy odpocząć, spędzić miłe chwile z najbliższymi nam osobami, a także wzajemnie się  obdarować prezentami. Wtedy nawet zmieniamy nastawienie do siebie… i jesteśmy dla wszystkich milsi.

Piątego grudnia 2018 r. młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach,  poświęconych osobie, która uwielbia rozdawać podarunki. Nietrudno się domyślić, że chodzi oczywiście o osobę Świętego Mikołaja!

W Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego uczymy się nie tylko języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy czeskiego, zgłębiamy też tajniki języka ........migowego :)