fbpx
  • DSC05192.jpg

Z początkiem drugiego semestru budzi się nie tylko wiosna, w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego budzą się i spacerują po całej szkole postacie baśniowe. Trzeba je rozpoznać i umieścić z powrotem w odpowiednich baśniach – to zadanie dla pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi uczniowie coraz lepiej radzą sobie z czytaniem, czas więc był najwyższy, by zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego lubią szkolną bibliotekę – wystarczy uchylić jej drzwi, by się o tym przekonać. Każdy, kto zerknie do biblioteki na przerwie, zobaczy nie tylko panią bibliotekarkę i półki pełne kolorowych książek, ale przede wszystkim uczniów pochylonych nad książkami przy stolikach albo wygodnie rozłożonych na pufach w każdym zakamarku między regałami. A zajrzeć warto – to naprawdę piękny widok!

Społeczność SPTE jest wyjątkowa: po pierwsze kochamy książki, po drugie potrafimy się dzielić dobrem. To nie są puste słowa, przekonaliśmy się o tym już wielokrotnie, organizując akcje czytelnicze i dołączając do akcji charytatywnych. Kiedy więc dowiedzieliśmy się o świątecznej zbiórce książek dla osób chorych onkologicznie, organizowanej przez fundacje „Rakiety” oraz „Zielone Pojęcie”, musieliśmy ją wesprzeć.

Zajrzyj tutaj, do prezentacji przygotowanej przez panią Alicję Czaudernę, żeby przekonać się, dlaczego warto czytać.