fbpx
  • DSC05192.jpg

  • Godz. 8:00 🡪 klasy 3a i 3b – uroczyste zakończenie na sali gimnastycznej, potem spotkanie z wychowawcami w salach

  • Godz. 8:45 🡪 klasy 1a, 1b, 2 – rozdanie świadectw przez wychowawców w salach

  • Godz. 9:30 🡪 nabożeństwo w Kościele Jezusowym (klasy 1-8)

    Ok. godz. 10:15 🡪 klasy 8a i 8b – uroczyste zakończenie na sali gimnastycznej, potem spotkanie w salach z wychowawcami
    Ok. godz. 10:15 🡪 klasy 4-7 – rozdane świadectw przez wychowawców w salach

 

Przypominamy, że obowiązuje strój galowy.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – te słowa Janusza Korczaka były myślą przewodnią szkolnego kółka teatralnego, które pod okiem pani Alicji Czauderny przygotowało kabaretowe wersje baśni. Podczas występu młodych artystów nie tylko słychać było śmiechy, chichoty, rechoty i każdą inną odmianę odgłosów paszczowych wydawanych w celu uzewnętrznienia dobrego nastroju, ale w niejednym oku dostrzec można było łzy. I nie był to przejaw wzruszenia ani smutku. Oj, było wesoło!

Lya Luft powiedziała kiedyś, że: „Dzieciństwo to podstawa, po której będziemy chodzić przez całe życie.” W SPTE dbamy o to, by ta podstawa była nie tylko mocna i trwała, ale też barwna i kolorowa. Dlatego też z okazji Dnia Dziecka zdecydowaliśmy się odłożyć naukę na bok i rzucić się w wir nieokiełznanej radości i wyobraźni…

  

Na kółku matematycznym „Strefa myślenia” w klasie 4 i 5 rozpracowaliśmy pojęcie przekątnych wielokąta. Każdy chyba wie, że prostokąt i inne czworokąty mają 2 przekątne, ale ile ma ich ośmiokąt, dwunastokąt czy stukąt? My już wiemy jak to obliczyć!

Egzamin ósmoklasisty tuż, tuż. Wszyscy powoli oswajają się z myślą, że już niedługo nadejdzie czas pożegnań. Jednak na razie trzeba się jeszcze zdobyć na ten jeden, bardzo ważny wysiłek. Nauczyciele SPTE robią wszystko, by dla naszych ósmoklasistów egzamin wiązał się z jak najmniejszym stresem. Dlatego w dwie kolejne, majowe soboty ósmoklasiści mieli okazję, by spotkać się w szkole i wspólnie rozwiązywać zadania egzaminacyjne. Czy sami zmobilizowaliby się w domach? Być może, ale razem zawsze raźniej!